Συχνές ερωτήσεις

Πόσο είναι το κόστος συμμετοχής?

Το κόστος συμμετοχής ανέρχεται στα 100 ευρώ

Πότε θα υπάρξει ενημέρων για τους μαθητές που επιλέχθηκαν?

Στις 28/6 με email και τηλεφωνικά.

Πότε και πως θα γίνει η πληρωμή των διδάκτρων?

Στους γονείς των μαθητών που θα επιλεχθούν θα σταλεί ενημερωτικό email με όλες τις λεπτομέρειες. Η πληρωμή γίνεται με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό μέχρι τις 3/7

Παρέχεται μεταφορά των μαθητών?

Θα υπάρχει λεωφορείο το οποίο θα παραλαμβάνει τους μαθητές από συγκεκριμένες στάσεις στην Άρτα και θα τους επιστρέφει σε αυτές.
Θα υπάρχει ένα δρομολόγιο, συνεπώς αν κάποιος χάσει το λεωφορείο θα πρέπει να μεταβεί με δικό του μέσο στην πανεπιστημιούπολη Άρτας

Είμαι γονιός, μπορώ να παρακολουθήσω και εγώ το πρόγραμμα?

Οι γονείς δεν μπορούν να βρίσκονται στον χώρο, εκτός από τις παρακάτω 2 περιπτώσεις:
– Στην συνομιλία με μηχανικούς του εξωτερικού (11/7/2024 και 4μμ)
– Στην παρουσίαση των εργασιών των μαθητών και την τελετή λήξης

Μπορεί το παιδί μου να έχει κινητό?

Οι μαθητές δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιούν κινητά τηλέφωνα κατά τη διάρκεια του προγράμματος. Επιπροσθέτως, η χρήση του διαδικτύου επιτρέπεται μόνο υπό την επίβλεψη του προσωπικού για εκπαιδευτικούς σκοπούς. Απαγορεύεται η χρήση για αναψυχή ή παιχνίδια.

Οι συσκευές αυτές θα παραδίδονται κατά την είσοδο στην αίθουσα και θα επιστρέφονται στο τέλος του μαθήματος.

Στο μάθημα επαυξημένης πραγματικότητας επιτρέπεται η χρήση των συσκευών.

Παρέχεται γέυμα?

Κατά το διάλειμμα οι μαθητές θα έχουν πρόσβαση στο κυλικείο του πανεπιστημίου. Καθημερινά, θα παρέχεται κουπόνι για την αγορά χυμού, τοστ, φρούτου και νερού.

Για περισσότερες ερωτήσεις μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας